Team Fortress 2 oferuje graczom wiele możliwości personalizacji ich postaci i wyposażenia. Była to pierwsza gra na Steam, która zawierała przedmioty kosmetyczne i związaną z nimi rozbudowaną gospodarkę. Przez lata jej istnienia do gry dodano wiele przedmiotów, zarówno czapek, jak i broni, których można użyć do zastąpienia domyślnego wyposażenia wszystkich klas.

Ponieważ do gry dodano tak wiele przedmiotów, niektóre z nich były tanie, podczas gdy inne były rzadsze lub droższe. Żaden z nich nie jest jednak tak wyjątkowy, jak urządzenie znane w polskiej wersji językowej jako Obdżektor.

Czym jest Obdżektor?

W prawdziwym życiu, klauzula sumienia (ang. conscientious objection) jest terminem używanym w odniesieniu do osoby, która odmawia służby wojskowej ze względu na swoje osobiste przekonania. W XX wieku w wielu krajach istniały całe organizacje zajmujące się osobami odmawiającymi służby wojskowej ze względu na własne przekonania.

Jeśli wiesz cokolwiek o humorze TF2, prawdopodobnie wiesz, że najważniejszy człowiek w uniwersum Team Fortress, Saxton Hale, absolutnie nienawidzi pacyfistów. Z tego powodu gra posiada wiele różnych przedmiotów, które wyśmiewają ideę pacyfizmu i wszelkie działania podejmowane na rzecz pokoju i zapobieżenia konfliktowi.

Przedmiot w TF2 znany jako Obdżektor jest w rzeczywistości odniesieniem do tych ruchów politycznych. Osoby odmawiające służby wojskowej protestowały i pikietowały przed ważnymi budynkami służb publicznych i oficerami wojskowymi odpowiedzialnymi za mobilizację wojskową. Broń ta faktycznie nawiązuje do tego, przypominając znak prosto z protestu lub linii pikiety. W świecie TF2 jest to zniszczony znak drogowy, z przybitymi gwoździami z przodu zużytym arkuszu papieru, oraz lekko przekrzywioną ramką, na której gracze mogą umieszczać swoje naklejki. Oczywistą ironią jest to, że w TF2 przedmiot ten będzie używany do zabijania innych.

Chicałbyś zdobyć własny Obdżektor? Kup przedmioty TF2 na OPmarket, gdzie zawsze uzyskasz najlepsze ceny!

Jak działa Obdżektor?

Obdżektor może być używany zamiast domyślnej broni do walki wręcz dla wszystkich klas, z wyjątkiem Szpiega i Inżyniera. W przypadku innych klas, Obdżektor będzie używany tak jak ich domyślna broń do walki wręcz. Ta zmiana jest czysto kosmetyczna i nie wpływa na obrażenia, animacje ani drwiny.

Ramka znaku na szczycie Obdżektora domyślnie pokazuje logo TF2. Jednak prawdziwym powodem, dla którego Obdżektor jest tak popularnym wyborem, jest to, że możesz zmienić zawartość swojego znaku na praktycznie dowolny inny obrazek. Gdy posiadasz narzędzie które pozwala ci tworzyć własne naklejki w twoim ekwipunku wraz z Obdżektorem, możesz wybrać i użyć go, aby zastąpić baner na tej broni czymkolwiek chcesz.

Chociaż możesz wybrać dowolny obrazek, pamiętaj, że ze względów bezpieczeństwa gra nie akceptuje żadnych wyraźnych niecenzuralnych obrazków. Możesz zmienić wygląd i opis broni, ale musisz pozostać w zgodzie z wytycznymi społeczności.

Cjciałbyś zarobić nieco pieniędzy na swoim ekwpunku? Sprzedaj przedmioty TF2 na OPmarkecie, i otrzymaj natychmiastowa wyplatę środków!

Jak zdobyć Obdżektor?

Obdżektor, choć niezwykle popularny, nie jest bardzo rzadki. Można go zdobyć w taki sam sposób, jak każdy inny przedmiot. Jeśli chcesz mieć swojego własnego Obdżektora, oto najłatwiejsze sposoby:

Poczekaj, aż wypadnie z gry

Podobnie jak wiele innych przedmiotów w grze, możesz otrzymać Obdżektora za każdym razem, gdy grasz w meczu. Niestety, podobnie jak w przypadku wielu innych przedmiotów, które można zdobyć w ten sposób, nie ma metody na przewidzenie, jaki drop otrzymasz. Należy jednak pamiętać, że zawsze istnieje szansa na zdobycie Obdżektora za każdym razem, gdy zdobywasz drop za grę.

Tworzenie

Obdżektor może zostać stworzony dość łatwo, pod warunkiem że posiadasz do tego zasoby. Do jego stworzenia nie potrzeba wielu przedmiotów. Wszystko, co musisz mieć w ekwipunku, to token dowolnej klasy, która może używać Obdżektora, token slotu do walki wręcz i pojedynczy metal ze złomu. Połączenie tych elementów w oknie tworzenia powinno dać ci szansę na stworzenie Obdżektora.

Kupno lub wymiana

Jak widać, czekanie na drop lub crafting to dwie metody, które zajmują dużo czasu i nie gwarantują sukcesu. Dlatego jeśli naprawdę chcesz mieć własnego Obdżektora, będziesz musiał albo wymienić się na niego, albo kupić go od innego gracza. Na szczęście ta broń jest dość tania i można ją łatwo kupić na rynku za około 12,38 USD. Jeśli zaś interesuje cie wymiana przedmiotów TF2, Obdżektor wart jest około 4 metale rafinowane.

Podsumowując

Obdżektor jest ulubieńcem graczy nie bez powodu, ponieważ daje ogromne możliwości dalszego dostosowywania wyposażenia TF2. Jeśli czujesz, że chciałbyś mieć własnego Obdżektora, udaj się na OPmarket, gdzie znajdziesz najlepsze oferty na bronie i wiele innych przedmiotów TF2.

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *