Patch 7.33 był prawdopodobnie jedną z najbardziej przełomowych aktualizacji dodanych do gry od dłuższego czasu. Oprócz różnych zmian w balansie, patch całkowicie zmienił jeden z kluczowych aspektów gry – samą mapę. Podczas gdy poprzednie patche wprowadzały pewne zmiany na mapie, takie jak nowe ścieżki do jukowania lub różne pozycje jamy Roshana, żadna z nich nie była tak poważna, jak to, co otrzymaliśmy w patchu 7.33.

Można śmiało powiedzieć, że nowa mapa Dota 2 znacząco zmieni sposób, w jaki gramy i podchodzimy do gry przez długi czas, wprowadzając nową metę i otwierając nowe możliwości dużych zagrań, zarówno w meczach rankingowych, jak i zwykłych rozgrywkach. Jeśli chcesz nadążyć za duchem czasu i zobaczyć, jak nowa mapa wpływa na rozgrywkę, oto krótki przewodnik po tym, co musisz wiedzieć o nowej mecie i nowych funkcjach zaktualizowanej mapy Dota 2!

Planujesz nieco odświeżyć swój ekwipunek w Dota 2? Kup przedmioty Dota 2 po najlepszych cenach na OPmarket, i ciesz się odświeżonym wyglądem swoich ulubionych bohaterów!

Jakie Zmiany Wprowadziła Nowa Mapa Dota 2?

Aktualizacja 7.33, zatytułowana New Frontiers, wprowadziła jedne z najbardziej drastycznych zmian do mapy Dota 2 do tej pory. Podczas gdy sama rozgrywka pozostaje taka sama, wiele nowych zmian wpłynie na sposób, w jaki drużyna będzie próbowała osiągnąć główny cel. Oto, na co należy zwrócić uwagę:

Większy rozmiar mapy

Aktualizacja 7.33 drastycznie zmieniła rozmiar mapy, znacznie bardziej niż którakolwiek z poprzednich aktualizacji Dota 2. Nowa mapa Dota 2 jest o 40% większa niż w poprzednich wersjach. Ta zmiana rozmiaru mapy miała na celu zdjęcie presji ze środka mapy, a także rzeki biegnącej między środkowym lanem. Wcześniej środkowy pas odgrywał znacznie większą rolę w grze, a środkowi bohaterowie mieli bardzo poważny wpływ na wczesną część gry, ponieważ runy mocy rzeki pojawiały się obok samego pasa, a jama Rosh znajdowała się dość blisko. Dzięki zwiększeniu rozmiaru mapy, większej przestrzeni na krawędziach mapy, a także nowym celom dodanym na górnej i dolnej alei, gracze spoza mid będą teraz mogli nieco bardziej wpływać na mecz, poza gankowaniem i zapewnianiem zabójstw. Ponadto dżungla będzie teraz zawierać więcej neutralnych obozów, a te, które były tam wcześniej, zostaną przeniesione w inne miejsca na mapie.

Dwa Rosh pity

Jama Roshana była przedmiotem kontrowersji od zarania Dota. Wcześniej Rosh pit znajdował się po stronie dire mapy, tuż nad środkową rzeką. Jednak takie umiejscowienie Roshana dawało drużynie Dire poważną przewagę. Podczas gdy drużyna Radiant musiała przejść przez rzekę, aby zlikwidować Roshana, drużyna Dire musiała tylko przejść za róg, aby dostać się do środka. Oznaczało to, że znacznie trudniej było ich wykryć za pomocą wardów i sprawiło, że postacie, które mogły solować Rosha na wczesnym etapie, były znacznie potężniejsze, gdy grały w drużynie Dire. Aby poradzić sobie z tym problemem, Valve przeniosło Rosh pita w kierunku górnej części rzeki pośrodku mapy, aby wyrównać szanse. Niestety, to również nie wystarczyło, ponieważ drużyna Radiant miała teraz łatwiejszy dostęp, a drużyna Dire musiała chodzić dookoła, aby dotrzeć do jamy.

Ponieważ żadne z tych rozwiązań nie okazało się skuteczne w równoważeniu gry, Valve wprowadziło teraz dwie różne lokalizacje Roshana, w dwóch rogach mapy. Roshan będzie teraz przemieszczał się między tymi dwoma jamami, siedząc w jamie południowo-zachodniej w ciągu dnia i w północno-zachodniej w nocy. Gracze będą mogli wyraźnie zobaczyć na mapie, gdzie obecnie przebywa Roshan i będą mogli odpowiednio rozplanować swoje działania. Należy również pamiętać, że Roshan nie teleportuje się, ale przemieszcza się po mapie, co oznacza, że bohaterowie mogą zostać trafieni na jego drodze i odepchnięci, co może dodatkowo wpłynąć na rozgrywkę.

Ponadto sam Roshan przeszedł kilka znaczących zmian. Valve dało kultowemu bossowi serii Dota dodatkowe bonusy, zwiększając HP Roshana i wzmacniając jego pancerz, co oznacza, że pokonanie Roshana w pojedynkę jest teraz znacznie trudniejsze, jeśli nie niemożliwe. Ponadto po śmierci boss nie upuszcza już aghanim sharda za drugie zabójstwo, ale zamiast tego nagrodzi graczy, którzy zabiją Roshana po raz drugi Serem.

Chcesz zarobić nieco pieniędzy na swoich przedmiotach? Sprzedaj przedmioty Dota 2 na OPmarket po najlepszych cenach, i uzyskaj natychmiastową wypłatę!

Twin Gates

Przy tak dużym rozmiarze mapy manewrowanie może być nieco trudniejsze. Aby uwzględnić te zmiany, mapa ma teraz dwa teleporty w północno-zachodnim i południowo-wschodnim rogu, znane jako bliźniacze bramy. Bramy łączą dwa rogi mapy i pozwalają całej drużynie na szybką podróż. Chociaż bramy umożliwiają obu drużynom szybkie przemieszczanie się po mapie bez konieczności korzystania ze zwojów teleportacji, stanowią one również dodatkowe wyzwanie dla graczy wardujących mapę. Aby uchronić się przed gankami i zapewnić sobie widoczność, także gracze supportujący będą musieli osłaniać bliźniacze bramy.

Lotosy

Lotosowe sadzawki to kolejna nowa budowla wprowadzona do gry wraz z aktualizacją 7.33. Na nowej mapie znajdują się dwa baseny z lotosami na zachodnim i wschodnim krańcu mapy, a dostęp do nich może uzyskać każdy z graczy, niezależnie od strony, po której się znajduje. W basenach co 3 minuty pojawia się lotos leczniczy, który może zostać zabrany przez dowolnego gracza i przechowywany w jego ekwipunku. Zerwanie pojedynczego lotosu zajmuje tylko sekundę, a gracze mogą poświęcić do 6 sekund na zerwanie wszystkich lotosów w puli. Jednak za każdym razem, gdy którykolwiek z graczy zacznie zrywać lotosy, wroga drużyna usłyszy ich channelowanie i będzie w stanie zobaczyć ich na mapie. Chociaż baseny z lotosami zapewniają skuteczne leczenie, próba ich zdobycia może być ryzykownym przedsięwzięciem.

Tormentors i Watchers

Podczas gdy Valve usunęło upuszczanie odłamków aghanimów po drugim zabiciu Roshana, przeniosło się to na nowy typ mobów – Tormentora i Watchera. Oba nowe neutralne creepy będą upuszczać wzmocnienie shardu Aghanim po zabiciu, chociaż są znacznie trudniejsze do zabicia i prawie niemożliwe do solowania przez dowolnego gracza. Tormentor i Watcher nie atakują graczy, ale po prostu odbijają zadane im obrażenia. Oznacza to, że do zabicia któregokolwiek z nowych bossów potrzebna będzie pomoc drużyny. Jeśli jednak uda ci się ich pokonać, zostaniesz nagrodzony wczesnym wzmocnieniem odłamkiem Aghanim, które może naprawdę odwrócić losy gry dla twojej drużyny.

Watchers

Watcherzy są interesującą nową modyfikacją i funkcjonują zasadniczo jako neutralne wardy. Każdy gracz może do nich podejść i przez krótką chwilę channelować, aby przejąć kontrolę nad niezajętym watcherem. Kiedy to zrobią, ich drużyna uzyska wizję wokół zajętego watchera, tak jakby mieli tam umieszczony normalny ward z wizją. Watcherzy są widoczni dla wszystkich graczy, a wroga drużyna może po prostu zniszczyć watchera, gdy go zauważy. Jeśli tak się stanie, watcher odrodzi się w ciągu dwóch minut, ponownie w stanie neutralnym.

Masz niepotrzebne przedmioty w swoim ekwipunku? Odwiedź OPmarket i wymień przedmioty Dota 2 których nie używasz na nowe!

Nowe Runy

Oprócz nowych przedmiotów i zmian na środkowej alei, aktualizacja New Frontiers wprowadziła kilka znaczących zmian w sposobie działania run w grze. Standardowe runy mocy będą teraz pojawiać się w cyklu, co oznacza, że runy mocy na środkowym odcinku rzeki nie pojawią się ponownie, dopóki nie przejdą przez cały wybór run. Ponadto do środkowej rzeki dodano nową runę – runę tarczy. Po podniesieniu zapewnia ona graczowi tarczę, która daje mu dodatkowe PŻ i świetnie sprawdza się, gdy trzeba gankować dowolną z alejek.

W grze pojawiła się także zupełnie nowa runa – runa mądrości. Runy mądrości pojawiają się bliżej mapy i pozwalają każdemu graczowi, który nad nimi przejdzie, zdobyć dodatkowe PD. Gracze mogą je znaleźć w pobliżu wejścia do swojej bezpiecznej alei, a runy mądrości mogą znacznie zapobiec snowballingowi gry w dowolnym kierunku.

Podsumowując

Oto wszystkie zmiany wprowadzone do gry w patchu 7.33. Jeśli czujesz, że chciałbyś zgłębić wiedzę na temat Dota 2, koniecznie sprawdź resztę naszego bloga, aby znaleźć więcej artykułów, które pomogą ci stać się lepszym graczem Dota!

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *