Team Fortress 2 było przełomową grą, ponieważ po raz pierwszy dodało takie funkcje jak handel, crafting i ekwipunek do platformy Steam. Aktualizacja Mann-Conomy wydana 30 września 2010 roku okazała się jedną z najważniejszych aktualizacji w historii Steam i od tego czasu Valve wydało mnóstwo nowych czapek i broni, z któych gracze mogą wybierać do woli.

Chociaż obecnie dostępne są setki broni dla różnych klas, żadna z nich nie przebiła żadkością tego, czym jest złota patelnia TF2, cena której często sięga tysięcy dolarów.=. Ale dlaczego dokładnie ten item jest tak drogi?

Czym jest złota patelnia?

Złota wersja standardowej patelni, przedmiot ten może być używany do zastąpienia domyślnej broni białej dowolnej klasy w grze, z wyjątkiem Inżyniera i Szpiega. Chociaż pomysł zabicia kogoś poprzez uderzenie go w głowę patelnią może wydawać się nieco slapstickowy, to w rzeczywistości idealnie pasuje do komediowej estetyki TF2.

Standardowa patelnia nie zmienia niczego w grze, poza modelem broni i dźwiękiem patelni uderzającej o powierzchnię przy każdym ataku. Animacje i hitbox są takie same jak w domyślnej broni do walki wręcz dla każdej klasy. Jest również traktowana tak samo ze względu na osiągnięcia, co oznacza, że dla wszystkich osiągnięć, które wymagają zabicia bronią białą, takich jak Trench Warfare, Lumberjack i The Scottish Play.

Ważnym szczegółem dotyczącym patelni jest to, że dla niektórych klas całkowicie zmienia ona animację i model ataku. Chociaż z technicznego punktu widzenia szybkość animacji, obrażenia i hitbox pozostają takie same, to wciąż jest nieco zaskakujące, gdy Gruby używa broni zamiast swoich charakterystycznych pięści. Ponadto patelnia nie zmienia animacji drwiny, co oznacza, że jeśli drwisz jako Gruby, nadal będziesz w stanie go zabić.

Dlaczego Złota Patelnia jest tak droga?

Jak widać, patelnia jest dość standardowym przedmiotem i może wydawać się, że nie jest zbyt imponująca w porównaniu do innych broni, które zostały wydane na przestrzeni lat. Jednak złota patelnia pozostaje jednym z najdroższych przedmiotów w Team Fortress 2, a niezwykłe i wersje tej broni z łatwością osiągają 6000 USD i więcej. Umieszczenie tej broni tak wysoko może wydawać się dziwne, ponieważ nie daje ona żadnej przewagi i po prostu daje ładny efekt wizualny.

Prawdziwy urok tej broni polega na tym, że nie jest ona tak naprawdę wykonana ze złota, ale raczej z charakterystycznego surowca mineralnego uniwersum TF2, znanego jako czyste australium. Nie jest to jednak tylko efekt wizualny, ponieważ każdy gracz zabity tą bronią zamieni się w złoty posąg. Z tego powodu złota patelnia nie tylko wyróżnia się w twoim ekwipunku, ale za każdym razem, gdy zdobędziesz zabójstwo tą bronią, zamienisz swoich przeciwników w złote posążki.

Chociaż złota patelnia jest imponująca sama w sobie, jeśli naprawdę chcesz mieć przedmiot, na który inni gracze będą patrzeć z podziwem, powinieneś zdobyć dziwne lub nietypowe wersje. Obie liczą zabitych wrogów i liczba ta pozostaje z bronią między grami. Pamiętaj jednak, że jeśli wymienisz złotą patelnię, licznik zabójstw zresetuje się dla nowego właściciela.

Czy warto zdobyć złotą patelnię?

Jeśli myślisz o zainwestowaniu poważnych pieniędzy w Team Fortress 2, to złota patelnia jest absolutnie najlepszym wyborem. Nic nie wskazuje na to, że cena tej broni kiedykolwiek spadnie, a jeśli już, to gracze mogą spodziewać się, że cena złotej patelni tylko wzrośnie. Jeśli możesz sobie pozwolić na zdobycie tego przedmiotu za podaną cenę, zdecydowanie powinieneś rozważyć jego zakup. Należy jednak pamiętać, że rynek Steam jest ogólnie kiepską metodą zakupu drogich przedmiotów. Dlatego jeśli szukasz złotej patelni, udaj się do OPmarket i sprawdź, jakie oferty możesz uzyskać.

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *