Wielu graczy Counter Strike: Global Offensive wciąż nie zdaje sobie sprawy, że dwa przedmioty kosmetyczne o tej samej nazwie mogą być podobne, ale często nie są identyczne. Dzieje się tak dzięki mechanice określanej w grze jako wartość float.

Zrozumienie wartości float jest niezbędne, jeśli chcesz zarabiać na handlu skórkami na rynku Steam lub jeśli planujesz wymianę. Tak czy inaczej, oto wszystko, co musisz wiedzieć o floacie w CS:GO.

Co to jest wartość float?

Wszystkie skórki w grze są dostępne na różnych poziomach zużycia, a niektóre rzadkie skórki są dostępne tylko na wyższych poziomach zużycia. Te pięć poziomów obejmuje:

  • Fabrycznie nowy
  • Lekko używany
  • Przetestowany w boju
  • Ślady używania
  • Zaprawiony w walkach

Poziom zużycia skórki odzwierciedla to jak widoczne ślady używania ma broń. Niższe poziomy zużycia skórki zazwyczaj pokrywają broń zadrapaniami, odpryskami farby i różnymi innymi uszkodzeniami. Chociaż większość skórek jest oczywiście bardziej wartościowa w wyższych wartościach, niektóre rzadkie przykłady mogą obejmować skórki, które po prostu wyglądają lepiej z niewielkim zużyciem.

Poziom zużycia nie jest jedyną statystyką powiązaną ze stanem skórki. Oprócz jednego z poziomów zużycia, twoja skórka będzie miała również wartość float, reprezentowaną przez liczbę w zakresie od 0 do 1. Wartość float odpowiada skórce o innym poziomie zużycia:

  • 0 – 0,07 – Fabrycznie nowy
  • 0,07 – 0,15 – Lekko używany
  • 0,15 – 0,38 – Przetestowany w boju
  • 0.38 – 0.45 – Ślady używania
  • 0.45 – 1 – Zaprawiony w walkach

Im niższa wartość float, tym wyższa wartość skórki. Jednak niektóre wartości float na niższych poziomach oferują atrakcyjne efekty wizualne, a wielu graczy i kolekcjonerów jest skłonnych zapłacić dużą sumę, aby mieć swoje ulubione skórki dostępne w najlepszej wartości float.

Wszystko to oznacza, że jeśli posiadasz dwie skórki o tym samym poziomie zużycia, ich wartość CSGO float może być różna, a co za tym idzie, może istnieć znacząca różnica w ich wyglądzie. Dzięki temu, nawet jeśli otworzysz dwa identyczne skiny CSGO w swoich skrzyniach, nadal możesz mieć dwa różne przedmioty o dwóch różnych wartościach.

Czym są niektóre rzadkie floaty?

Gra zawiera dużą liczbę różnych rzadkich skórek. Niektóre z nich, takie jak legendarny AWP Dragon Lore, mogą być łatwo warte tysiące dolarów. Jednak oprócz poziomu zużycia skórki, wielu graczy nieustannie poluje na najrzadsze wartości pływaków swojej ulubionej skórki. Dzięki tej funkcji niektóre skórki stają się jeszcze rzadsze. Niektóre z najrzadszych i najdroższych floatów obejmują:

Karambit Vanilla 0.00000 float value – Bez wątpienia jedna z najrzadszych skórek dostępnych obecnie w grze, po prostu dlatego, że istnieje tylko jedna, a dalsze kopie są nieosiągalne. Ten super rzadki nóż o wartości float został podarowany graczowi, który skontaktował się z pomocą techniczną Steam w sprawie skradzionego Karambitu Vanilla. Nikt tak naprawdę nie wie, ile wart jest skin, ponieważ jego właściciel nie sprzeda go w najbliższej przyszłości.

M249 Gator Mesh 0.00000000089966 – Może wydawać się zaskakujące, że ta popularna skórka jest tak droga, ale tak właśnie jest. Ta konkretna wartość float Gator Mesh jest w rzeczywistości jedną z najniższych dostępnych obecnie w grze skórek, co czyni ją niezwykle rzadkim i cennym przedmiotem kolekcjonerskim.

Ak-47 Case Hardened Blue Gem Scar Pattern – Ten wyjątkowo rzadki wariant charakterystycznego pistoletu terrorystów wygląda, jakby miał złotą bliznę przechodzącą przez magazynek amunicji. Chociaż skórka Case Hardened jest już jedną z droższych skórek AK-47, które można zdobyć, ten konkretny wzór dostępny tylko w wybranych wartościach float jest wart jeszcze więcej na rynku Steam.

Czy mogę przewidzieć, jaką wartość zmienną skórki otrzymam?

Obecnie nie ma metody na sprawdzenie, jaka będzie wartość float skórki, którą otworzysz ze skrzyni z bronią. Proces ten jest całkowicie losowy i zawsze otworzysz jedną ze skórek oferowanych w skrzyni z bronią o innej wartości. Otwarcie dwóch skórek z tą samą wartością float jest możliwe, ale mało prawdopodobne, choć w tym celu należałoby otworzyć wiele różnych skrzyń.

Możliwe jest jednak obliczenie możliwej wartości pływającej skórek uzyskanych z kontraktów wymiany. Gra wykorzystuje wzór matematyczny, który można obliczyć samodzielnie lub po prostu skorzystać z kalkulatora trade up, który wykona wszystkie skomplikowane obliczenia za ciebie.

Podsumowując

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o wartościach zmiennoprzecinkowych w CS:GO. Sprawdź resztę naszego bloga, gdzie dowiesz się o innych przydatnych funkcjach CS:GO.

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *