Szpieg jest jedną z dziewięciu grywalnych klas w Team Fortress 2 i może nieustannie nękać innych graczy i być zagrożeniem dla przeciwnej drużyny dzięki swojej niewidzialności. Szpieg może nie tylko przebrać się za członka wrogiej drużyny, ale także natychmiast zabić dowolnego gracza swoją bronią do walki wręcz, uderzając od tyłu.

Chociaż Szpieg ma niski poziom zdrowia i nie może przyjąć wielu obrażeń przed śmiercią, klasa ta oferuje tak wiele użyteczności, że każdy skład drużyny może skorzystać z co najmniej jednego Szpiega. Jest to w zasadzie konieczność, ponieważ Szpieg jest w stanie wyłączyć wieżyczki Inżyniera, które w przeciwnym razie zabijają wszystko na pierwszy rzut oka.

I chociaż peleryna nożownika jest najbardziej charakterystyczną cechą Szpiega, gracze mają szansę zmienić zwykły zegarek w stylowy zegarek kieszonkowy z innym efektem niewidzialności. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Dzwonie Zmarłego.

Czym jest Dzwon Zmarłego?

Dzwon Zmarłego to alternatywny zegarek niewidzialności dla Szpiega, który całkowicie zmienia sposób działania postaci i sposób, w jaki można nią grać. Podczas gdy zwykłe zegarki invis pozwalają po prostu wyłączyć niewidzialność za pomocą jednego przycisku, pozłacany zegarek kieszonkowy znany jako Dzwon Zmarłego działa zupełnie inaczej.

Kiedy próbujesz się ukryć z z użyciem dzwonu zmarłego, prawy przycisk myszy jedynie przygotowuje twój zegarek. Jesteś jedyną osobą, która może zobaczyć, więc nie ma szans, aby wrogowie mogli zareagować, gdy go wyciągniesz. Możesz także używać wszystkich innych przedmiotów drugą wolną ręką, co oznacza, że nadal możesz strzelać, dźgać i mieć Dzwon Zmarłego gotowy do działania.

Gdy masz wyciągnięty Dzwon Zmarłego, za każdym razem, gdy zostaniesz trafiony, zamiast otrzymać obrażenia, natychmiast się zamaskujesz, pozostawiając za sobą fałszywe martwe ciało. Z perspektywy wroga zmiana ta jest płynna i będzie on widział tylko siebie zabijającego ciebię. Ty jednak pozostaniesz zamaskowany na swojej pozycji. Wszystko, co musisz zrobić, to poczekać, aż wróg się odwróci, zdjąć niewidzialność i dźgnąć.

Podobnie jak w przypadku innych niewidzialnych zegarków, musisz najpierw wyłączyć niewidzialność, jeśli chcesz zaatakować. Z tego powodu korzystanie z Dzwonu Zmarłego wymaga dobrego pozycjonowania i ogólnie nieco więcej umiejętności niż w przypadku innych zegarków. Niewidzialność Dzwonu Zmarłego trwa tak długo, jak wszystkich innych niewidzialnych zegarków i nie będziesz w stanie przygotować Dzwon Zmarłego, jeśli nie jest naładowany. W przeciwieństwie do zwykłego domyślnego szpiegowskiego zegarka , którego można używać bez w pełni naładowanego paska energii, aby użyć Dzwonu Zmarłego, musisz poczekać.

Ponadto musisz pamiętać, że obrażenia środowiskowe i od upadku również spowodują wyłączenie martwego dzwonka. Chociaż może to być problematyczne, dobrzy gracze Szpiega wykorzystają to na swoją korzyść, ponieważ otrzymanie obrażeń od krótkiego upadku pozwoli ci aktywować Dzwon Zmarłego do woli.

Jak używać Dzwonu Zmarłego?

Opanowanie Dzwonu Zmarłego jest nieco trudniejsze niż korzystanie z innych zegarków. Fakt, że nie możesz po prostu włączyć niewidzialności, gdy tylko jej potrzebujesz, może poważnie wpłynąć na twoją grę i sprawić, że staniesz się zagrożeniem dla swojej drużyny. Podobnie, każdy gracz w przeciwnej drużynie prawdopodobnie spodziewa się, że gdy Szpieg losowo podbiega do nich i udaje, że został zastrzelony, to po prostu udaje śmierć i czeka na atak.

Skuteczne korzystanie z Dzwonu Zmarłego wymaga dużych umiejętności i dobrego pozycjonowania, a także sprzyjających okoliczności. W przeciwnym razie rezygnujesz z głównej mechaniki klasy Szpiega i stajesz się obciążeniem dla własnej drużyny.

Aby odnieść sukces z Dzwonem Zmarłego, pamiętaj o poniższych wskazówkach:

Uważaj na półki i obrażenia od upadku

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których musisz pamiętać, jest uważanie na potencjalne obrażenia od upadku. Może to zrujnować wszelkie plany, ponieważ może uruchomić Dzwon Zmarłego zbyt wcześnie. Może to zrujnować całą twoją grę, ponieważ nie możesz użyć Dzwonu Zmarłego ponownie, dopóki się nie naładuje. Jeśli używasz półki i obrażeń od upadku, aby aktywować Dzwon Zmarłego, pamiętaj, że większość graczy w drużynie przeciwnej będzie wiedziała, że jeśli zzginiesz zaraz po uderzeniu w ziemię, prawdopodobnie użyłeś dzwonu zmarłego.

Nie przestawaj się poruszać, gdy aktywuje się niewidzialność

Kiedy Dzwon Zmarłego aktywuje się, daje ci niewielki wzrost prędkości. Ważne jest, aby to wykorzystać, ponieważ wróg może sprawdzać, czy naprawdę jesteś martwy. Ważne jest, aby poruszać się poza zasięgiem strzału przez krótką chwilę, w przeciwnym razie zostaniesz zdemaskowany, gdy tylko Dzwon Zmarłego się aktywuje, czyniąc go bezużytecznym.

Zwracaj uwagę na otoczenie podczas wyłączania niewidzialności

Pamiętaj, że podczas korzystania z Dzwonu Zmarłego masz tylko jeden strzał z niewidzialności, dopóki się nie naładuje. Oznacza to, że jeśli chcesz atakować z niewidzialności, naprawdę musisz sprawić, że będzie to warte czekania na kolejne naładowanie. Wyjście z niewidzialności w złym momencie może oznaczać pewną śmierć. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na to, co się dzieje i zawsze wykorzystuj każdą okazję, aby dźgnąć wroga w plecy.

Jak zdobyć Dzwon Zmarłego?

Dzwon Zmarłego to bardzo powszechny przedmiot i istnieje wiele sposobów, które pozwalają go łatwo zdobyć. Trzy najważniejsze z nich to:

Ukończenie 17 Osiągnięć Szpiegowskich

Możesz zdobyć Dzwon Zmarłego po prostu grając jako szpieg. Jeśli uda ci się pomyślnie ukończyć 17 osiągnięć tej klasy, natychmiast otrzymasz własny Dzwon Zmarłego.

Zakup lub wymiana

Jeśli naprawdę chcesz pobawić się Dzwon Zmarłego, najłatwiej jest go po prostu kupić lub wymienić się nim z innymi graczami. Ponieważ przedmiot ten jest tak powszechny, można go kupić za bardzo niską cenę na rynku Steam bez żadnych problemów.

Crafting

Ta ostatnia metoda jest prawdopodobnie najgorsza, jeśli chcesz mieć swój własny Dzwon Zmarłego. Jeśli jednak z jakiegoś powodu chciałbyś spróbować go stworzyć, możesz połączyć żeton klasy szpiega, żeton slotu PDA i dwa złomowane metale, aby mieć szansę na stworzenie jednego z trzech różnych zegarków dostępnych w grze.

Podsumowując

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Dzwonie Zmarłego. Jeśli chcesz kupić swój własny, udaj się na OPmarket, gdzie możesz zdobyć Dzwon Zmarłego, a także wszystkie inne przedmioty Szpiega, w najniższej dostępnej cenie.

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *