Rust to jedna z najpopularniejszych gier survivalowych w swoim gatunku, z serwerami dla wielu graczy mogącymi pomieścić do 100 graczy rywalizujących równocześnie ze sobą o przetrwanie. Aby przeżyć, musisz być w stanie stworzyć broń. Zanim jednak będziesz mógł wytworzyć swój ekwipunek, musisz zdobyć niezbędne do tego odłamki metalu.

Odłamki metalu są jednym z najbardziej podstawowych zasobów w grze, a wiedza o tym, jak skutecznie je zbierać, jest kluczem do przetrwania na zaciekłych serwerach wieloosobowych. Oto krótki przewodnik po pozyskiwaniu odłamków metalu w grze Rust.

Czym są odłamki metalu?

Odłamki metalu w Rust są jednym z najbardziej podstawowych zasobów, których potrzebujesz do tworzenia mebli, broni, zbroi i wszystkiego poza najbardziej podstawowymi przemiotami. Jest to jeden z najważniejszych materiałów w grze, a znalezienie odłamków metalu na wczesnym etapie gry może łatwo pozwolić ci zdominować innych graczy lub po prostu pozostać bezpiecznym w dziczy.

Podczas gdy kamień i skały wystarczą do stworzenia podstawowego ekwipunku, bardziej zaawansowane przepisy i lepsze narzędzia będą wymagały zdobycia odłamków metalu do ich wytworzenia. Niektóre przepisy, takie jak strzelba z fajką wodną, mogą wymagać zebrania wielu odłamków metalu. Meble, metalowe ostrza i wiele innych rzeczy w Rust zależy od posiadania odłamków metalu w ekwipunku.

Jak zdobyć odłamki metalu w Rust?

Jak widać, nie zajdziesz daleko w grze bez zbierania odłamków metalu. Oto metody, których możesz użyć, aby szybko i skutecznie zdobyć odłamki metalu do swojego ekwipunku.

Wydobywanie rudy metalu

Wydobywanie rudy metalu jest najbardziej podstawową metodą pozyskiwania odłamków metalu w Rust i to właśnie większość graczy będzie robić, aby zdobyć swoje zasoby. Jest to również powód, dla którego metoda ta jest dość niebezpieczna i niezbyt dobra na dłuższą metę, ponieważ inni gracze również będą szukać rudy metalu na mapie. Jeśli zostaniesz zauważony podczas wydobywania rudy metalu z dużej odległości przez lepiej wyposażonego gracza lub grupę gankującą, możesz być pewien, że szybko cię zlikwidują wraz z zebranymi zasobami. Dlatego podczas wydobycia upewnij się, że zawsze jesteś dobrze wyposażony, zwłaszcza w lepsze narzędzia. Pozwoli ci to szybciej zebrać rudę i pozostawi cię odsłoniętym przez krótszy czas. Po zebraniu wszystkiego, musisz rozpocząć wytapianie rudy metalu, dzięki czemu otrzymasz odłamki metalu. Chociaż jest to podstawowa metoda stosowana przez większość graczy, można zauważyć, że jest ona dość czasochłonna i istnieją lepsze metody, których można użyć.

Korzystanie z Maszyny do recyklingu

Używanie Maszyny do recyklingu to najlepsza metoda, jeśli chcesz szybko uzyskać odłamki metalu w Rust i jest ona znacznie bardziej wydajna niż zbieranie rudy metalu i jej późniejsze wytapianie. Maszyna do recyklingu nie może zostać zbudowana przez żadnego gracza, ale często można ją znaleźć w pobliżu budynków. Jeden gracz na raz może korzystać z Maszyny do recyklingu, umieszczając w niej niepotrzebne przedmioty i otrzymując w zamian różne zasoby. W zależności od przedmiotów użytych w recyklingu można uzyskać zasoby takie jak drewno i kamień, ale także odłamki metalu, a w niektórych przypadkach nawet blachę. Jeśli szybko znajdziesz Maszynę do recyklingu, możesz wyprzedzić ludzi, którzy zaczęli wydobywać rudę. Zamiast szukać rud, spróbuj znaleźć jakiś sprzęt leżący w pobliżu. Wrzucenie go do Maszyny do recyklingu jest znacznie bardziej wydajne, niż zwykłe wydobywanie rudy i wytapianie jej w dużym piecu.

Wytapianie w ognisku

Ta metoda jest generalnie dobra tylko wtedy, gdy jesteś w trudnej sytuacji i musisz szybko uzyskać odłamki metalu. Jeśli znajdziesz ognisko, może ono działać jak mały piec. Jeśli masz puste puszki lub inne śmieci, które mogą zawierać metal, możesz użyć ich jako paliwa niskiej jakości, które również da ci odłamki metalu. Pamiętaj, że jest to prawdopodobnie najgorszy sposób na zdobycie odłamków metalu w Rust, ale jeśli kiedykolwiek utkniesz w złym miejscu, możesz szybko użyć tej metody, aby zebrać zasoby do wytworzenia broni lub nowego zestawu narzędzi, które pomogą ci się wydostać.

Podsumowując

Wiedza o tym, jak zdobyć odłamki metalu w Rust jest jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć, aby odnieść sukces. Więcej poradników dotyczących Rust i wielu innych gier znajdziesz na naszym blogu.

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *